בקרת מבנה

בקרת מבנה

חברת אגיניקס הנדסה וניהול פרויקטים מתמחה בתכנון מערכות בקרת מבנה , ונחשבת כמובילה בתחום . התכנון מתבצע על ידי מהנדסי חשמל , בקרה ותקשורת שלהם ניסיון רב בתחום .

מערכת בקרת מבנה  (Building Management System)  הופכת את המתקן למבנה חכם באמצעות כלים חדשים לניהול ובקרה בכל עת ובכל מקום על גבי פלטפורמות דיגיטליות.

תכנון נכון של מערכת בקרת מבנה יכול להביא לחסכון באנרגיה של הארגון , מהלך שיכול להפחית את הוצאות הארגון ומסייע בחסכון בפליטת פחמן דו חמצני הנגרמת כתוצאה משימוש באנרגיה חשמלית.

מערכות בקרת מבנה מרכזיות מושתתות על קבלת מידע מחיישנים, המפוזרים באזורים ומתקנים רגישים בבניין. המערכת עוקבת באופן רציף אחר חיישנים אלה ודואגת לאבטחתם ותפעולם התקין על מנת להבטיח דיווח מדויק, מיידי ומהימן בזמן אמת ישירות לעמדות הבקרה הפזורות בבניין, מנטרות את הנעשה בו, מחליטות על תגובה לכל אירוע ומפקחות על התוצאות.
מערכות הבקרה מאפשרות אינטגרציה של כל המערכות האלקטרו-מכניות הללו בבניין, כולל מערכת מיזוג האוויר, חשמל ותאורה, אינסטלציה, אספקת מים, גילוי אש או הצפה, נוכחות בחדרים, תנועת מעליות וניטור חניונים.
הבקרים שמרכיבים את המערכות הם בעלי תפקידים שונים, החל מבקר זעיר עצמאי המיועד ליחידת מיזוג קטנה, ועד לבקרים ענקיים המיועדים לחדרי אנרגיה וחשמל. הבקרים מהווים את המוח של המערכת – הם מחוברים לחיישנים השונים, מקבלים את המידע, מעבדים אותו ומחליטים כיצד לתפעל את כל המערכות בצורה היעילה ביותר. חומרת הבקרים אוניברסלית, ומתאימה את עצמה לדרישות המערכות, כולל מדידה אנלוגית/ דיגיטלית, נקודות מידע ונקודות הפעלה.
הבקרים, החיישנים, והמרכזיות הייעודיים שולחים נתונים מהמערכות האלקטרו-מכניות אל מערכות בקרת המבנה באמצעות מנגנון דיווח מתאים. הם מספקים התראות על מצב הפעולה של הציוד המבוקר, תקינותו ומשתנים אנלוגיים כמו רמות טמפרטורה ולחץ – הכול על פי דרישות המוכתבות מהמערכת המבוקרת. הנתונים מועברים באמצעות פרוטוקול  TCP/IP על גבי הרשת המקומית (LAN), ישירות לעמדות הבקרה הממוקמות בחלקים השונים של הבניין.

באמצעות מספר ממשקים המחוברים למערכות הבניין האלקטרומכניות ייפתחו בפניכם מגוון רחב של אפשרויות.