קרוסלה ושער כנף

קרוסלות גבוהות

 קרוסלות גבוהות, משמשות כאמצעי בקרת כניסה עצמאי, ללא פיקוח צמוד של כח אדם, במעברים בהם נדרשת בקרה ברמה גבוהה יחסית. הקרוסלה הגבוהה משמשת בעיקר כמעבר חד כיווני ובכך חוסכים בכוח אדם במוסדות ציבור, בבתי ספר ובמוסדות להשכלה גבוהה.

קרוסלה גבוהה חד כיוונית מאפשרת מעבר מבוקר של הולכי רגל בכניסה ובכיוון ההפוך מאפשרת יציאה חופשית, הקרוסלות החדשות מופעלות בשיטות מתקדמות ובכלל זה מיסב שקט על המבצע את אותה פעולה.

ניתן להתקין את הקרוסלה במספר דגמים (2,3,4 כנפיים) ניתן לבצע אותה ממתכת ברזל או נירוסטה- מתכת הרבה יותר נוחה ואסטטית. בנוסף הקרוסלות מגיעות בשני דגמים של נירוסטה – 304 שמיועדת לסביבה יותר יבשה ו-316 המיועדת לסביבה יותר לחה.

בנוסף ניתן להרכיב דלת ביטחון למצבי חירום, מעבר לנכים בכיסא גלגלים או מעבר לרוכבי אופניים.

דגם נוסף של קרוסלה הוא קרוסלה בגובה ¾ , בדרך כלל השימוש בה הוא במשרדים.

קרוסלות נמוכות (טריפודים)

 קרוסלות זרוע נמוכות (TRI-POD BARRIER), הינן האמצעי הנפוץ ביותר לבקרת כניסה.  הקרוסלה מבטיחה התאמת פתרון בקרת כניסה לכל דרישת ביטחון , במקומות המעוניינים בתנועה מבוקרת של אנשים בכיוון אחד (כניסה או יציאה). ישנן קרוסלות בודדות, חד כיווניות ודו כיווניות חשמליות וידניות.

שער כנף / מעבר נכים 

שערי כנף הינם שערים הנעים על צירים והנפתחים מהאמצע כלפי פנים או חוץ. שערים אלו משאירים פתח נקי ללא מסילות על הקרקע ומותאמים לפי גודל הכניסה וצרכי הלקוח.

היתרונות בשערים אלו הוא שהם נפתחים ונסגרים ללא מסילות על הקרקע, משאירים פתח נקי וניתן להתאימם ע"פ צרכי הלקוח וגודל הפתח. כמו כן, המהירות הרבה בה ניתן לפתוח ולסגור פתח רחב מאוד. שיטת הפתיחה הזאת מתאימה למקומות צרים בהם אין מרחב מספיק להתקנת שערי הזזה, אך היא מחייבת שמירת מרחק מן השער על-מנת לאפשר לו להיפתח.

בעלי כנף אחת, מיועדים לכניסת נכים, עגלות, ופתיחת חירום- לפיכך הם חובה בכל כניסה. יש לשים לב כי ברגע ששער כנף נפתח אין שליטה על כמות האנשים שיעברו בשער בו – וזאת בניגוד לסבסבת, כמובן. לכן מומלץ שפתיחת שער כנף תהיה רק על-ידי שומר באמצעות לחצן, ותחת עינו הפקוחה